Porachunki Podatkowe

Porachunki Podatkowe

Podatki wpływają na Twoje życie!

W pewnym momencie stajesz się podatnikiem. Czy tego chcesz czy nie. Możesz kontrolować ten wpływ, aby nie był szkodliwy!



Pokazywanie postów oznaczonych etykietą napiwek. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą napiwek. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 4 maja 2010

NAPIWKI W ZEZNANIU ROCZNYM

Podatnik ma obowiązek wykazać w rocznym zeznaniu podatkowym wszystkie osiągnięte w roku podatkowym dochody, niezależnie od faktu, czy płatnik zaliczki na podatek dochodowy pobrał, czy też tego obowiązku nie wypełnił.

W związku z powyższym należy w rozliczeniu rocznym dochodów wykazać dochody z napiwków wypłacanych przez pracodawcę, nawet jeśli zaliczki na podatek dochodowy nie zostały od tych napiwków naliczone i potrącone.

Tak uważa Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, czemu dał wyraz w interpretacji indywidualnej z dnia 22 kwietnia 2010 r.

Więcej na ten temat dowiesz się pisząc do mnie: porachunki.podatkowe@gmail.com

środa, 7 kwietnia 2010

CZY NAPIWKI TRZEBA OPODATKOWAĆ?

Zdaniem organów podatkowych, napiwki otrzymywane przez pracowników od klientów i gości za pośrednictwem podatnika stanowią jeden z elementów świadczenia należnego podatnikowi za wykonaną usługę hotelarską i jako obrót z tytułu świadczonych usług podlegają opodatkowaniu VAT.

Naczelny Sąd Administracyjny uznał zaś, że "napiwek dla kelnera czy boya nie jest obrotem hotelu i nie musi być obciążony podatkiem VAT. Inaczej jednak wygląda sprawa, gdy wysoki napiwek trafia do pracodawcy, a ten potem rozdziela go uznaniowo między pracowników" (wyrok z dnia 10 stycznia 2003 r.).

Jeżeli masz pytania dotyczące niniejszej informacji, napisz do mnie: porachunki.podatkowe@gmail.com