Porachunki Podatkowe

Porachunki Podatkowe

Podatki wpływają na Twoje życie!

W pewnym momencie stajesz się podatnikiem. Czy tego chcesz czy nie. Możesz kontrolować ten wpływ, aby nie był szkodliwy!



piątek, 23 marca 2012

ZEZNANIE ROCZNE ZA 2011

Obecnie jest kilka możliwości złożenia zaznania rocznego. Najprościej jest złożyć zeznanie przez Internet. Program e-deklaracje znajdujący się na stronie internetowej Ministerstwa Finansów jest jedynym programem, który gwarantuje poprawne obliczenie i złożenie zeznania podatkowego oraz to że dotrze ono do właściwego urzędu skarbowego.
Zeznanie możesz:

• złożyć osobiście w kancelarii urzędu skarbowego, gdzie otrzymasz potwierdzenie jego złożenia,
• nadać listem poleconym w polskiej placówce pocztowej operatora publicznego (Poczta Polska), wówczas będziesz mieć pewność, że list z zeznaniem dotrze do urzędu skarbowego,
• wrzucić do „urzędomatu” (jest to specjalne urządzenie do przyjmowania dokumentów podatkowych, wydające potwierdzenie ich przyjęcia), które mogą być umieszczone nie tylko w urzędzie skarbowym, ale także w innych miejscach, np. w urzędzie gminy,
• wysłać przez Internet w formie dokumentu elektronicznego, w tym również w uproszczony sposób, tj. bez konieczności potwierdzania go kwalifikowanym podpisem elektronicznym; dowodem złożenia zeznania w formie elektronicznej jest Urzędowe Poświadczenie odbioru, które zawiera m.in. datę przyjęcia zeznania przez system e-deklaracje decydującą o terminowości złożenia zeznania. Przed wypełnieniem interaktywnego formularza warto zapoznać się z instrukcją dostęp na stronie: e-deklaracje.gov.pl.

Składając zeznanie podatkowe za 2011 r. należy pamiętać o prawidłowym wskazaniu swojego identyfikatora podatkowego. Obecnie jest nim numer PESEL albo NIP-1. Numer PESEL wpisują do zeznania osoby fizyczne objęte rejestrem PESEL i które:

• nie prowadzą działalności gospodarczej,
• nie są zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów i usług,
• nie są płatnikami (zarówno składek na ubezpieczenie społeczne/ubezpieczenie zdrowotne jak i podatku np. z tytułu zatrudnienia pracownika).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz