Porachunki Podatkowe

Porachunki Podatkowe

Podatki wpływają na Twoje życie!

W pewnym momencie stajesz się podatnikiem. Czy tego chcesz czy nie. Możesz kontrolować ten wpływ, aby nie był szkodliwy!wtorek, 14 grudnia 2010

ODLICZENIE VAT OD PALIWA DO RENAULT KANGOO

Samochód Renault Kangoo ma przegrodę i dwa miejsca do siedzenia. Z tego względu pojawia się problem czy od nowego roku 2011 będzie można odliczać podatek naliczony związany z paliwem nabywanym do tego pojazdu?

Z uwagi na art. 9 nowelizacji ustawy o VAT, przepisy dotyczące ograniczenia prawa do odliczania podatku naliczonego od nabywanego paliwa do pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony powinny wejść w życie od 1 stycznia 2011 r.

Nadal jednak trwa proces legislacyjny, więc ograniczenie odliczenia VAT od paliwa zacznie obowiązywać pod warunkiem, że do końca roku 2010 zakończony zostanie proces legislacyjny i ustawa po podpisaniu przez Prezydenta zostanie opublikowana w dzienniku Ustaw także do końca bieżącego roku.

Co do zasady ograniczenie w odliczaniu podatku naliczonego związanego z paliwem, dotyczyć będzie pojazdów o dopuszczalnej ładowności do 3,5 tony i będzie ono miało zastosowanie w okresie 1 stycznia 2011 – 31 grudnia 2012 r.

Stąd też w tym okresie nie będzie można dokonywać tego odliczenia od paliwa zakupionego do samochodu Renault Kangoo – oczywiście, gdy ustawa zmieniająca wejdzie w życie od 1 stycznia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz